Kredyty dla rolników

+48 880 121 121 szybki kontakt z doradcą
Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Pożyczki dla rolników. Porównanie ofert banków na kredyty preferencyjne.

Powrót do listy porad
Autor: Michał, Dodano: 09.11.2020

Pożyczki dla rolników mogą być udzielone na warunkach preferencyjnych. Co to oznacza? Część oprocentowania takiego zobowiązania kredytowego opłaci Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Młodzi rolnicy, którzy kupują grunty pod gospodarstwo rolne, mogą nawet liczyć na częściową spłatę kapitału.

Pożyczki z dopłatami ARiMR należą do najbardziej opłacalnych ofert na rynku. Warto jednak wiedzieć, że banki mogą naliczać różną wysokość marży i oprocentowania. Właśnie dlatego warto porównać wszystkie oferty na kredyty preferencyjne.

Które banki mają w ofercie preferencyjne kredyty rolnicze?

Tylko banki współpracujące z ARiMR mogą udzielać kredytów dla rolników na warunkach preferencyjnych. Są to:

Banki spółdzielcze zrzeszone w dwóch pierwszych wymienionych tu instytucjach również mogą oferować preferencyjne pożyczki dla rolników.

Prowizja i marża w kredytach preferencyjnych – czym się od siebie różnią?

Kredytów udzielają instytucje bankowe. ARiMR jedynie spłaca część oprocentowania lub kapitału. Właśnie dlatego warunki kredytu zaciąganego u poszczególnych kredytodawców mogą być różne.

Prowizja to opłata jednorazowa. Wyraża się ją w procentach od kwoty kredytu. Czasem można rozłożyć ją na raty, ale nie ma takiej konieczności. Marża jest z kolei składnikiem oprocentowania pożyczki. A to oznacza, że zawsze będzie wpływać na wysokość rat.

Opłaty i prowizje przy inwestycyjnych i klęskowych kredytów dla rolnika.

Najlepszą ofertę w tym zakresie przedstawia Bank Pekao S.A. Opłaty i prowizje związane z kredytami preferencyjnymi wynoszą tu 1,35%. Minimalnie większe będą koszty prowizyjne w Santander Bank Polska S.A. (1,4%). W Banku Ochrony Środowiska trzeba liczyć się z opłatami i prowizją na poziomie 1,85%. Pozostałe banki utrzymują 2% opłat i prowizji.

Marża przy inwestycyjnych pożyczkach dla rolnika.

Tutaj na prowadzenie wysuwa się Santander z marżą na poziomie 1,95%. Bank Pekao S.A. nalicza 2,25% marży. Bank Ochrony Środowiska narzuca marżę 2,45%, a BGŻ BNP Paribas 2,48%. Pozostałe instytucje finansowe to marża 2,5%.

Marża przy klęskowych kredytach rolniczych.

Znowu najkorzystniejszą ofertę znajdziemy w banku Santander. Marża wynosi tu zaledwie 1,4%. Bank Ochrony Środowiska proponuje marżę 2,45%. Jeśli zdecydujesz się zaciągnąć klęskowy kredyt preferencyjny gdzie indziej, trzeba będzie opłacać marżę w wysokości 3,5%.

Pamiętaj, że swoje cele możesz także finansować gotówkową pożyczką dla rolnika.

Korzystając z pomocy doradcy kredytowego zapewniasz sobie dostęp do najbardziej korzystnych ofert. Nie musisz znać się na poszczególnych parametrach. To doradca ma obowiązek wyjaśnić Ci ich znaczenie w przystępny sposób. Może się okazać, że cele związane ze swoim gospodarstwem rolnym można sfinansować różnymi kredytami dla rolników, a pożyczki preferencyjne to tylko jedna z opcji.

Skontaktuj się z nami, by poznać najlepsze oferty dla Ciebie.

Jestem zainteresowany

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Każda sytuacja jest inna - rozumiemy to. Znajdźmy razem najlepsze rozwiązanie dla Twojego Gospodarstwa.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych zgodnie z polityką prywatności.

Dziękujemy!

Twoja prośba została przekazana do naszych doradców. Skontaktujemy się w przeciągu najbliższych 24 godzin, aby przedstawić najlepszą ofertę.