Kredyty dla rolników

+48 880 121 121 szybki kontakt z doradcą
Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Pożyczka dla rolnika. Jakie kredyty banki oferują rolnikom?

Powrót do listy porad
Autor: Michał, Dodano: 11.08.2020

Pożyczka dla rolnika może się przydać w bardzo różnorodnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że to, na co będzie można przeznaczyć pozyskane środki, zależy od typu kredytu, na który się zdecydujesz. Poniżej przybliżamy, w jaki sposób najłatwiej zrealizować typowe cele związane z działalnością rolniczą.

Na co można przeznaczyć inwestycyjny kredyt dla rolnika?

Kredyt inwestycyjny to zobowiązanie, które zaciągasz w określonym celu. Aby go dostać, nie wystarczy tylko odpowiednia zdolność kredytowa. Bankowi konieczny będzie Twój biznesplan. Następnie specjaliści poddadzą go wnikliwej ocenie. Jeśli wypadnie ona pozytywnie, zyskasz potwierdzenie, że planowana inwestycja jest zasadna i może przyczynić się do zwiększenia Twoich przyszłych dochodów. Przyznanie inwestycyjnego kredytu rolniczego jest tego naturalną konsekwencją.

Ten typ kredytu banki przyznają na budowę i modernizację budynków służących do produkcji rolnej, zakup ziemi, zwierząt oraz maszyn i urządzeń rolniczych. Kredyty inwestycyjne przyznawane są także na przedsięwzięcia dotyczące przetwórstwa.

W bankach współpracujących z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można się starać o dopłatę do oprocentowania inwestycyjnej pożyczki dla rolnika. Podobnie jest w przypadku kredytów obrotowych.

Kredyt obrotowy rolnicy wykorzystują do finansowania bieżących potrzeb związanych z działalnością rolniczą.

Kredyty rolnicze z częściową spłatą oprocentowania realizowaną przez ARiMR mogą takżeprzybierać postać obrotową. Oznacza to, że będzie można przeznaczyć je na zakupśrodków do produkcji rolnej, takich jak nawozy mineralne, środki ochrony roślin, inwentarzżywy i pasze. Obrotową pożyczką dla rolnika można także sfinansować paliwo, jeśli jest onowykorzystywane do celów rolniczych, a także kwalifikowany materiał siewny i szkółkarski.

Kredyt obrotowy na preferencyjnych warunkach można jednak uzyskać jedynie w wynikuklęski żywiołowej. W takim wypadku będzie trzeba przedstawić w banku protokółoszacowania szkód.

Na podobnej zasadzie działają kredyty na wznowienie produkcji przerwanej z powoduoddziaływania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Dzięki takim kredytom możnarównież naprawić zniszczone bądź uszkodzone budynki i maszyny rolnicze.

Banki mogą także udzielać rolnikom kredytów gotówkowych na dowolny cel.

W odróżnieniu od wcześniej wymienionych kredytów gotówkowe pożyczki dla rolnika niewymagają określenia celu. Nie ma tu oczywiście mowy o jakichkolwiek dopłatach. Równiedobrze można je jednak przeznaczyć na inwestycje, jak na wakacje, czy urządzeniemieszkania. Proces uzyskania kredytu gotówkowego jest znacznie uproszczony. Wystarczydobra historia w BIK i udowodnienie bankowi, że stać Cię na spłatę rat.

Kredyt konsolidacyjny to szczególny typ pożyczki dla rolnika, dzięki której można spłacić obecne długi.

Jeśli masz kilka różnych kredytów w różnorodnych bankach, spłata zobowiązań wymaganiezłej organizacji. Nadmiar kredytów utrudnia też kontrolę nad budżetem. Zamiast pilnowaćwielu rat, możesz zaciągnąć kredyt konsolidacyjny. W takiej sytuacji bank spłaca Twojedotychczasowe kredyty i podpisuje z Tobą nową umowę, dopasowując raty do Twoichmożliwości.

Jestem zainteresowany

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Każda sytuacja jest inna - rozumiemy to. Znajdźmy razem najlepsze rozwiązanie dla Twojego Gospodarstwa.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych zgodnie z polityką prywatności.

Dziękujemy!

Twoja prośba została przekazana do naszych doradców. Skontaktujemy się w przeciągu najbliższych 24 godzin, aby przedstawić najlepszą ofertę.