Kredyty dla rolników

+48 880 121 121 szybki kontakt z doradcą
Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Kredyty dla rolników - w których bankach można się o nie starać?

Powrót do listy porad
Autor: Kacper, Dodano: 30.07.2020

Pożyczka dla rolnika – prosta sprawa. Idziesz do banku, mówisz, czego potrzebujesz iwychodzisz z kredytem. Tak to wygląda. Lekko, prosto i przyjemnie. Dopóki faktycznie niezaczniesz starać się o kredyt.

Nagle okazuje się, że zanim podpiszesz umowę kredytową, musisz dopilnować wieluformalności. Do tego banki działają w swoim interesie. Oczywiście, zaproponują Ci kredytdopasowany do Twoich potrzeb. Jednak na pewno ich pracownicy postarają się, by przyokazji jak najwięcej na Tobie zarobić. Dlatego do starań o kredyt trzeba przygotować się,dokładnie poznając bankowe procedury.

Na początek pokaż w banku, że stać Cię na dedykowany kredyt dla rolnika.

Banki mają specjalne oferty dedykowane dla polskich gospodarzy. Są przygotowane dodokładnego obliczania zdolności kredytowej mimo nieregularności dochodów uzyskiwanychz rolnictwa. Twoje możliwości może zwiększyć każda faktura, czy dotacja, jaką możeszudokumentować. Liczy się także wielkość i wartość rynkowa Twojego gospodarstwa. Zadbajtakże o dobrą ocenę w Biurze Informacji Kredytowej.

Pożyczkę dla rolnika łatwiej jest uzyskać osobom, które prowadzą działalność rolniczą conajmniej od roku. Warto pamiętać, że zdolność kredytowa zależy także od wewnętrznychregulacji. Z tego względu będzie ona różna w każdym banku, z którym będziesz miećkontakt.

Przedstaw swój problem i zdecyduj, który kredyt rolniczy Cię interesuje.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że niektóre banki uznają pożyczki dla rolników za zbytryzykowne. Rozpoznanie ich jest dość łatwe. W takim wypadku w ich ofercie zwyczajnie nieznajdziesz nic dla siebie.

Bank nastawiony na współpracę z właścicielami gospodarstw rolnych może Ci z koleizaoferować różnorodne typy kredytów. W zależności od Twojej sytuacji możesz liczyć na:

Jeśli planujesz inwestycje lub potrzebujesz pieniędzy na zakup środków niezbędnych doprowadzenia gospodarstwa, warto postarać się o kredyt preferencyjny. Dzięki współpracy zAgencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można liczyć na częściową spłatęoprocentowania, co znacznie obniża sumaryczne koszty kredytu.

Porównaj różnorodne oferty i wybierz kredyt dla rolnika, który jest najkorzystniejszy.

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy kredytowej, daj sobie czas na podstawowewyliczenia. Nie zawsze jest bowiem tak, że kredyt z najniższym oprocentowaniem będzienajtańszy. Wskaźniki, dzięki którym można realnie porównać oferty, to RRSO i CKK. Tylkoone uwzględniają bowiem wszystkie dodatkowe koszty kredytu, takie jak odsetki, prowizje iubezpieczenia.

CKK to całkowity koszt kredytu. Znając CKK, będziesz wiedzieć, ile pieniędzy będzie trzebaoddać bankowi oprócz zwrotu gotówki, którą od niego dostaniesz. CKK wyraża się wzłotówkach lub innej walucie, w której bierzesz kredyt. Dotyczy całego okresu kredytowania iopiera się na założeniu, że kredyt zostanie spłacony nie wcześniej i nie później niż wprzewidzianym w umowie terminie.

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania, jest wyrażona w procentach. Mówi otym, ile procent trzeba będzie dopłacić do samej spłaty kapitału w przeciągu jednego roku.Bank ma obowiązek poinformować kredytobiorcę o RRSO. Względy marketingowesprawiają jednak, że czasem informacja ta jest przekazywana naprawdę drobnym drukiem.

Zgromadź niezbędne dokumenty i podpisz w banku umowę na kredyt rolniczy.

Lista niezbędnych dokumentów różni się w zależności od wybranego typu kredytu. Można jąuzyskać w banku, z którym chcemy podpisać umowę kredytową. Zgromadzenie całejdokumentacji to niejednokrotnie dość uciążliwy proces wymagający kilku wizyt w urzędach.Nie da się go jednak uniknąć, gdyż jedynie w ten sposób udowodnimy bankowi, żewyliczona zdolność kredytowa jest prawidłowa.

Możesz skutecznie uprościć wszystkie powyższe procedury, decydując się na współpracę znami. Jako doradcy kredytowi możemy Ci pomóc na każdym etapie pozyskiwania pożyczkidla rolnika i z przyjemnością wykorzystamy w tym celu całe nasze doświadczenie.

Jestem zainteresowany

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Każda sytuacja jest inna - rozumiemy to. Znajdźmy razem najlepsze rozwiązanie dla Twojego Gospodarstwa.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych zgodnie z polityką prywatności.

Dziękujemy!

Twoja prośba została przekazana do naszych doradców. Skontaktujemy się w przeciągu najbliższych 24 godzin, aby przedstawić najlepszą ofertę.