Kredyty dla rolników

+48 880 121 121 szybki kontakt z doradcą
Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Kredyty dla rolników - w których bankach można się o nie starać?

Powrót do listy porad
Autor: Kacper, Dodano: 30.07.2020

Kredyty dla rolników mogą przybierać różne formy. Polscy gospodarze chętnie korzystają z kredytów konsolidacyjnych i gotówkowych. Coraz częściej decydują się także na leasing rolniczy. Największe zainteresowanie budzą jednak kredyty preferencyjne z częściową spłatą oprocentowania realizowaną przez ARiMR. Niestety, nie każdy bank ma ofertę skrojoną na miarę potrzeb właścicieli gospodarstw rolnych. Warto wiedzieć, gdzie można starać się o kredyt rolniczy, by nie tracić czasu na wizyty w instytucjach, które nie mają Ci nic do zaproponowania.

Preferencyjne kredyty dla rolników uzyskasz tylko w bankach współpracujących z ARiMR.

W 2020 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeznaczyła dodatkowo aż 1,5 mld złotych na dopłaty do oprocentowania kredytów dla rolników. Decyzja ta była podyktowana trudnościami, z jakimi borykają się gospodarze w wyniku obostrzeń spowodowanych pandemią choroby COVID-19. Dzięki temu właśnie teraz rolnicy mogą zdecydować się na nowe inwestycje i stosunkowo łatwo zmienić kierunek swojej działalności, by uzyskać większy dochód na zmiennym i konkurencyjnym rynku. Kredyty preferencyjne udzielane są także na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych, co pozwala utrzymać płynność finansową w czasach kryzysu.

Od 2015 roku ARiMR współpracuje w zakresie stosowania dopłat do kredytów rolniczych z następującymi bankami:

Kredytów preferencyjnych we współpracy z ARiMR udzielają także banki spółdzielcze zrzeszone w dwóch pierwszych wymienionych tu instytucjach.

Aby uzyskać inwestycyjny kredyt z częściową spłatą oprocentowania, rolnik musi przedstawić przekonujący plan przedsięwzięcia. Klęskowe kredyty preferencyjne udzielane są na podstawie protokołu oszacowania szkód.

W których bankach rolnicy mogą się starać o kredyty gotówkowe, konsolidacyjne i leasing rolniczy?

Gotówkowe kredyty dla rolników pozwalają pozyskać środki bez wskazywania celu, na jaki mają być przeznaczone. Podstawą do udzielenia kredytu gotówkowego jest zatem zdolność kredytowa i pozytywna historia w BIK. Kredyt konsolidacyjny może się z kolei przydać, by zamienić kilka rat na jedną, niższą, przy jednoczesnym wydłużeniu okresu kredytowania. Nie wszystkie banki biorą jednak pod uwagę dodatkowe dochody z dotacji. Niektóre z nich nie będą też zainteresowane zaświadczeniem o ilości posiadanych hektarów przeliczeniowych.

Getin Bank przygotował dedykowaną ofertę gotówkowych kredytów dla rolników na dowolny cel. Santander oferuje celowe pożyczki na zakup maszyn i urządzeń rolniczych. Konsolidacją Twoich zobowiązań kredytowych może być z kolei zainteresowany Bank BNP Paribas.

Ciekawą opcją jest także leasing rolniczy oferowany przez Bank BNP Paribas, ING Bank Śląski, czy Santander Bank Polska. Dzięki leasingowi można korzystać z nowego i używanego sprzętu niezbędnego do prowadzenia działalności w branży rolniczej.

Oferty bankowe zmieniają się dość dynamicznie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są aktualne możliwości, koniecznie skontaktuj się z profesjonalnym doradcą, który wskaże kredyty perfekcyjnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Jestem zainteresowany

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Każda sytuacja jest inna - rozumiemy to. Znajdźmy razem najlepsze rozwiązanie dla Twojego Gospodarstwa.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych zgodnie z polityką prywatności.

Dziękujemy!

Twoja prośba została przekazana do naszych doradców. Skontaktujemy się w przeciągu najbliższych 24 godzin, aby przedstawić najlepszą ofertę.