Kredyty dla rolników

+48 880 121 121 szybki kontakt z doradcą
Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Jak rolnik może rozwinąć swoje gospodarstwo przy pomocy kredytów bankowych?

Powrót do listy porad
Autor: Karol, Dodano: 15.06.2020

Kredyt rolniczy może przybierać różne formy. W banku możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, konsolidacyjny, celowy, obrotowy, czy inwestycyjny. Wszystkie te nazwy odwracają jednak uwagę od znacznie prostszego podziału. Istnieją bowiem kredyty, na których stracisz i takie, na których możesz skutecznie zarobić. Bardziej niż to, jaki produkt bankowy wybierzesz, liczy się więc to, na co go przeznaczysz.

Różnica między konsumpcyjnym a inwestycyjnym kredytem rolniczym.

Za każdym razem, kiedy pozyskujesz środki, by wydać je na cele luksusowe, czy inaczej mówiąc, na przyjemności, pieniądze te przepadają bezpowrotnie. Mogą pozostawić po sobie miłe wspomnienia, jednak ponad wszelką wątpliwość już ich nie odzyskasz. Dzieje się tak za każdym razem, gdy zaciągasz kredyt na wakacje, kino domowe, czy hobby.

Co innego, kiedy zdobyte środki inwestujesz w taki sposób, by później zarobić kwotę przekraczającą wartość kredytu wraz z jego wszystkimi kosztami. W najlepszym wypadku dzięki swojej inwestycji wygenerujesz stały dochód, który z każdym kolejnym rokiem będzie pomnażał uzyskane korzyści.

Rolnik może wykorzystać kredyt do zmniejszenia kosztów prowadzenia gospodarstwa.

Kredytem rolniczym możesz sfinansować zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń. Dzięki temu poświęcisz mniej czasu na wykonanie poszczególnych zadań. Co za tym idzie, w tym samym czasie będzie można wykonać znacznie więcej pracy. W ten sposób będzie można uzyskać większe dochody, które pozwolą na łatwą spłatę zobowiązań kredytowych.

Banki chętnie udzielają także kredytów na inwestycje związane z ekologią. Dla rolników jest to świetna szansa na dostosowanie produkcji do współczesnych konsumentów, którzy są coraz bardziej zainteresowani tematyką ochrony środowiska. Dobrym pomysłem może być również zainwestowanie w panele fotowoltaiczne. Dzięki temu koszty za prąd w Twoim gospodarstwie będą mniejsze, a natura w Twoim otoczeniu tylko na tym zyska.

Kredyt rolniczy można spożytkować na zmianę kierunku działalności.

Ceny w skupach produktów rolnych zmieniają się niekoniecznie tak, jak chcieliby tego polscy gospodarze. Dochodzi już nawet do takich paradoksów, że rolnik wkłada więcej pieniędzy w wyprodukowanie płodów, niż uzyska z ich późniejszej sprzedaży. W takiej sytuacji warto porozmawiać z bankiem o kredycie na sprzęt potrzebny przy nieco innych uprawach, niż dotąd. Zajmując się tymi gałęziami produkcji rolnej, które są najbardziej dochodowe, możesz zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe na długie lata.

W Polsce często stawia się także na różnorodność upraw, co dodatkowo zabezpiecza rolników przed stratami spowodowanymi zmienną koniunkturą na rynku.

Rolnicy mogą także uzyskać w banku kredyt na całkiem nowe przedsięwzięcia.

Produkcja podstawowych płodów rolnych może przynieść dochód na określonym poziomie. Coraz więcej rolników decyduje się na rozszerzenie swojej działalności także o przetwórstwo. Łącząc te dwie dziedziny rolnictwa można wygenerować znacznie większe zyski.

Kredyt rolniczy zaciągnięty w banku może także posłużyć do wybudowania silosów i magazynów na produkty rolne lub ewentualne przetwory. Jeśli dodatkowo rolnik zdecyduje się na zakup odpowiednich pojazdów, może z powodzeniem prowadzić sprzedaż hurtową i detaliczną.

Możliwości rolników w Polsce są nieograniczone. Warto porozmawiać o swoich pomysłach z doradcą finansowym, który pomoże ocenić rentowność przedsięwzięcia i zdobyć środki na jego realizację.

Jestem zainteresowany

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Każda sytuacja jest inna - rozumiemy to. Znajdźmy razem najlepsze rozwiązanie dla Twojego Gospodarstwa.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych zgodnie z polityką prywatności.

Dziękujemy!

Twoja prośba została przekazana do naszych doradców. Skontaktujemy się w przeciągu najbliższych 24 godzin, aby przedstawić najlepszą ofertę.