Kredyty dla rolników

+48 880 121 121 szybki kontakt z doradcą
Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Czym są kredyty gotówkowe dla rolników?

Powrót do listy porad
Autor: Michał, Dodano: 13.12.2020

W ofercie banków można znaleźć mnóstwo kredytów celowych. Kredyt na zakup maszyn i urządzeń rolniczych. Kredyt hipoteczny na zakup gruntów rolnych. Kredyty inwestycyjne i obrotowe. W większości przypadków możesz się jednak o nie ubiegać wyłącznie wtedy, kiedy posiadasz jakieś zabezpieczenie. Może to być wkład własny, część środków na inwestycje lub nieruchomość.

Co jednak zrobić, jeśli nie masz oszczędności i nie chcesz tłumaczyć, dlaczego chcesz uzyskać pożyczkę? Rozwiązaniem stają się w takim wypadku gotówkowe kredyty dla rolników.

Czy rolniczym kredytem gotówkowym można sfinansować wszystko?

Przy udzielaniu kredytu gotówkowego bank nie pyta o cel kredytowania. Właśnie dlatego pożyczki gotówkowe nazywa się kredytami na dowolny cel. Możesz nimi finansować studia, wakacje czy nowy samochód. Z powodzeniem przeznaczysz pozyskane środki na remont mieszkania lub własne hobby. Cel pożyczki nie musi być w żaden sposób związany z gospodarstwem rolnym.

Zanim złożysz wniosek kredytowy, musisz jednak wykazać, że jesteś w stanie spłacić zaciągnięty dług.

Jak banki wyliczają zdolność kredytową przy kredytach dla rolników?

Dochody uzyskiwane z działalności rolniczej cechują się małą regularnością. Są zależne od zmiennych czynników, takich jak pogoda. Dlatego przygotuj się od razu, że nie każdy bank będzie chciał w ogóle podjąć się zadania wyliczenia Twojej zdolności kredytowej. Nie warto jednak zbytnio się tym przejmować. W bankach, które respektują zyski pochodzące z rolnictwa, spotkasz się z profesjonalną obsługą.

Pełną listę dokumentów potrzebnych do obliczenia zdolności kredytowej otrzymasz w banku lub od swojego doradcy kredytowego. W wykazie może się znaleźć zaświadczenie o dochodach oraz zaświadczenie o ilości posiadanych hektarów przeliczeniowych z urzędu gminy. Warto także skompletować rachunki, faktury i paragony poświadczające sprzedaż z ostatniego roku. Zdarza się, że przydaje się wyciąg z rachunku bankowego.

Warto również zdobyć poświadczenie otrzymania dotacji unijnych i krajowych. Oczywiście przed udzieleniem decyzji bank zapozna się również z Twoją historią w BIK.

Formalności związane z kredytem gotówkowym są maksymalnie uproszczone.

Zaciągając kredyt dla rolnika na dowolny cel, dostęp do gotówki uzyskujesz bardzo szybko. Jak widać powyżej, weryfikacja zdolności kredytowej jest bardzo dokładna. Jednak decyzja może zapaść nawet w kilkanaście minut po dostarczeniu niezbędnej do jej wyliczenia dokumentacji. Wypłata pieniędzy następuje zaś zwykle natychmiast po podpisaniu umowy.

Kredyt preferencyjny i kredyt obrotowy. Czy nie są lepszą ofertą?

Wiele osób wybiera kredyty na dowolny cel ze względu na to, że bardzo łatwo je otrzymać. Warto jednak pamiętać, że najprostsze do uzyskania kredyty dla rolników to zwykle kredyty najdroższe. Dlatego przed zaciągnięciem tego typu pożyczki zawsze warto skonsultować się z doradcą. Jego wynagrodzeniem jest bankowa prowizja. Jeśli nie sięgniesz po jego radę i tak będzie trzeba ją opłacić, jednak powędruje ona do pracownika obsługi klienta w banku.

Nietrudno się domyślić, w którym przypadku masz szansę na porównanie ofert wielu banków. A co za tym idzie, zdobycie kredytu z lepszym oprocentowaniem i lepiej dostosowanym do Twoich możliwości okresem kredytowania. Może się okazać, że Twój cel można zrealizować znacznie taniej, niż się spodziewasz.

Jestem zainteresowany

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Każda sytuacja jest inna - rozumiemy to. Znajdźmy razem najlepsze rozwiązanie dla Twojego Gospodarstwa.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych zgodnie z polityką prywatności.

Dziękujemy!

Twoja prośba została przekazana do naszych doradców. Skontaktujemy się w przeciągu najbliższych 24 godzin, aby przedstawić najlepszą ofertę.