Kredyty dla rolników

+48 880 121 121 szybki kontakt z doradcą
Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Czy uzyskanie pożyczki dla rolników podczas pandemii jest trudne?

Powrót do listy porad
Autor: Michał, Dodano: 20.12.2020

Rolnictwo nie jest łatwą dziedziną gospodarki. Na Twoje zyski ma wpływ właściwie wszystko. Zmieniająca się pogoda, decyzje rządowe, regulacje unijne, ceny skupu, które w ostatnich miesiącach przestały nawet być zabawne. Twoja praca przebiega w rytm pór roku. Podczas siewu czy zbiorów nie możesz pozwolić sobie na chorobę. Ziemia nie poczeka na lepszy moment.

Pracujesz ciężko, a jednak nie uzyskujesz dochodów, na jakie zasługujesz. Być może rozważasz zmianę profilu swojej działalności lub rozbudowę gospodarstwa. Może też być tak, że od dłuższego czasu mierzysz się z koniecznością dostosowania produkcji rolnej do obowiązujących przepisów. I właśnie w takiej chwili uderza koronawirus, sprawiając, że tracisz grunt pod nogami i trudno Ci zobaczyć jakiekolwiek dające nadzieję światełko w tunelu.

Kredyt dla rolnika może przydać się właśnie teraz. Co zmieniła w tym temacie pandemia?

Prawdopodobnie zastanawiasz się, czy w tym trudnym okresie sfinansowanie zaplanowanych inwestycji przy pomocy środków z pożyczki dla rolników będzie w ogóle możliwe. Banki ograniczyły swoją działalność do minimum. Osoby, które jeszcze parę miesięcy temu mogły swobodnie starać się o kredyt, teraz w żaden sposób nie mogą go uzyskać. Do tego dochodzą trudności organizacyjne. Odwiedzanie w czasach pandemii kolejnych placówek bankowych wydaje się ryzykowne. Z kolei konieczność załatwiania tak poważnych spraw zdalnie budzi spore wątpliwości.

W niektórych gospodarstwach pieniędzy zaczyna brakować nie tylko na inwestycje, ale nawet na spłatę dotychczasowych zobowiązań. Kredyty dla rolników mogłyby pomóc polskiej gospodarce, lecz poziom skomplikowania procedur bankowych odstraszył już niejedną osobę. Tymczasem proces starania się o kredyt możesz sprowadzić do wykonania jednego telefonu. Profesjonalny doradca kredytowy przeprowadzi Cię przez wszystkie niuanse prawne bankowych ofert i pomoże na każdym etapie wnioskowania.

Kredyty dla rolników można wziąć teraz na wyjątkowo korzystnych warunkach.

Warto wiedzieć, że choć koronawirus spowodował spustoszenie na światowym rynku, działania rządu mogą okazać się szansą na wzięcie pożyczki dla rolników na lepszych zasadach, niż kiedykolwiek wcześniej. Obecny czas należy więc traktować nie tylko jako kryzysowy, ale i pełen okazji. W najlepszej sytuacji będą osoby, które uzyskają teraz preferencyjny kredyt dla rolników z częściową spłatą odsetek realizowaną przez ARiMR. Pożyczkę tego rodzaju możesz uzyskać zarówno w celach inwestycyjnych, jak i na sfinansowanie wznowienia działalności przerwanej w wyniku pandemii.

Za środki z preferencyjnej pożyczki dla rolników na cele inwestycyjne można zakupić dodatkowe grunty. Można je również przeznaczyć na budowę i modernizację budynków przeznaczonych do produkcji rolnej, a także zakup maszyn i urządzeń rolniczych. Gospodarstwo rolne może liczyć nawet na 5 mln złotych kredytu, działy specjalne produkcji rolnej - 8 mln. W przetwórstwie rolnym można zaś uzyskać nawet 16 mln złotych na nowe przedsięwzięcia. Maksymalne kwoty kredytu są więc dość imponujące i pozwalają na realizację wielu zamierzeń z niższym realnym oprocentowaniem niż zwykle.

Szerokie możliwości mają także osoby, które dysponują protokołem szkód powstałych w wyniku pandemii. W tym przypadku kwota kredytu nie może przekroczyć wartości oszacowanej szkody. Pozyskane pieniądze można wydać na zakup środków rzeczowych do produkcji rolnej, takich jak ziarna, nawozy, preparaty ochronne, pasze i żywy inwentarz. Klęskowa pożyczka dla rolników na koronawirusa może także posłużyć do przywrócenia funkcjonowania budynków, maszyn i urządzeń, które uległy uszkodzeniu w wyniku pandemii.

Nie musisz rezygnować ze swoich planów, jeśli nie uzyskasz preferencyjnej pożyczki dla rolników.

Inną popularną opcją jest kredyt hipoteczny. Gospodarstwo jest dla banku świetnym zabezpieczeniem kredytu. Zwiększenie zdolności kredytowej w taki sposób może pomóc osobom, które w innym przypadku nie mogłyby uzyskać niezbędnych środków.

Przy pomocy doradcy kredytowego możesz także starać się o kredyt dla rolników bez zaświadczeń. W tym przypadku nie musisz określać, w jakim celu potrzebne Ci są dodatkowe pieniądze. Pożyczki tego rodzaju są jednak zwykle droższe, dlatego przed podpisaniem umowy warto dobrze oszacować, czy na pewno jesteś w stanie zarobić na ich spłatę.

Jestem zainteresowany

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności.

Kontakt z doradcą: +48 880 121 121

Każda sytuacja jest inna - rozumiemy to. Znajdźmy razem najlepsze rozwiązanie dla Twojego Gospodarstwa.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych zgodnie z polityką prywatności.

Dziękujemy!

Twoja prośba została przekazana do naszych doradców. Skontaktujemy się w przeciągu najbliższych 24 godzin, aby przedstawić najlepszą ofertę.