Kredyty i leasingi
Nasza oferta to min. kredyty gotówkowe i konsolidacyjne, kredyty na zakup zwierząt, maszyn oraz urządzeń.
W ostatnich latach w polskim rolnictwie zaszły znaczące zmiany. Unia Europejska kładzie coraz większy nacisk na ekologię i dobre warunki bytowe zwierząt hodowlanych. Trudno nie zauważyć, że stawia to rolników przed koniecznością dokonywania coraz to nowych inwestycji. Ich skala jest niejednokrotnie naprawdę imponująca. Tymczasem dobrze zarządzane gospodarstwo to takie, w którym dochody znacznie przewyższają zainwestowane środki.Z tego względu należy zadać sobie pytanie, czy na pewno zakup nowych maszyn i urządzeń rolniczych będzie miał sens w dłuższym przedziale czasowym? Technologia rozwija się w niesamowitym tempie. To, co dziś jest nowoczesne, za parę lat może już takie nie być. Leasing rolniczy stanowi odpowiedź na powyższe problemy. A my wiemy dobrze, jak zapewnić Ci do niego dostęp.
Z czym kojarzysz leasing? Z samochodem służbowym? To świetnie. A czy wyobrażasz sobie, na ile przydałoby Ci się pachnące nowością auto na polnych bruzdach podczas siewu? Rolnicy są ważni i takie oferty jak leasing powinny być dla nich dostępne. Możesz oczywiście rozrzucać ziarna z kabrioletu. Jednak z pomocą leasingu rolniczego możesz to robić znacznie efektywniej, wykorzystując w tym celu profesjonalne maszyny rolnicze.
Leasing rolniczy nie jest tym samym, co kredyt na cele związane z działalnością rolniczą. Umowę kredytową zawierasz z bankiem. Po jej podpisaniu otrzymujesz gotówkę, którą możesz przeznaczyć na uprzednio wskazany cel. W umowie leasingu stroną jest zaś leasingodawca, czyli osoba lub firma, która jest w posiadaniu potrzebnego Ci sprzętu. W ten sposób zyskujesz nie pieniądze, a prawo do użytkowania maszyn rolniczych przez określony czas.
W ramach leasingu rolniczego możesz skorzystać z kombajnów, ciągników, beczkowozów, przyczep, ładowarek, sieczkarni, agregatów uprawowych i siewnych, pługów, bron, głęboszy, kosiarek, sadzarek, opryskiwaczy, maszyn zielonkowych, deszczowni, robotów udojowych i wszelkich innych urządzeń, które przydadzą Ci się w gospodarstwie. Znajdziemy leasingodawcę, który dysponuje potrzebnym sprzętem. Wystarczy, że określisz swoje potrzeby.
Leasing rolniczy może być jeszcze tańszy, jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie urządzeń używanych. W ten sposób możesz zyskać dostęp do maszyn rolniczych w świetnym stanie technicznym, które ułatwią Ci pracę i przyspieszą wykonywanie kolejnych działań.
Warto wiedzieć, że po zakończeniu leasingu rolniczego użytkowane urządzenia mogą stać się Twoją własnością. W zależności od rodzaju podpisanej umowy leasingowej będzie się to odbywać na nieco innych zasadach. W przypadku leasingu operacyjnego na koniec będzie trzeba uiścić dodatkową opłatę, podczas gdy leasing finansowy wiąże się z przejęciem praw własnościowych w sposób automatyczny. Jako profesjonalni doradcy finansowi specjalizujący się w rolnictwie pomożemy Ci dokonać wyboru umowy, która będzie Ci najbardziej odpowiadać i wyjaśnimy wszelkie jej zapisy.
Twoja prośba została przekazana do naszych doradców. Skontaktujemy się w przeciągu najbliższych 24 godzin, aby przedstawić najlepszą ofertę.